Biuro Współpracy z Zagranicą

• plakat.jpg
    Filename: plakat.jpg
    Filename: miniatura.jpg

Zapraszamy do udziału w wernisażu wystawy fotografii „DOM", który odbędzie się 11 stycznia 2019 r. o godz. 18:00 w Galerii ASP Piotrkowska 68 (ul. Piotrkowska 68, Łódź). Jest to wystawa studentow II roku specjalności Fotografia i Multimedia na Wydziale Sztuk Wizualnych. Prace powstały podczas zajęć Techniki Rejestracji Obrazu. Opiekę dydaktyczną sprawowały mgr Anna Bąk i mgr Agnieszka Chojnacka.

W ekspozycji udział wezmą:

Maryia Aviarkiyeva
Jan Kazimierz Barnaś
Julia Bojaruniec
Wojciech Kamerys
Natalia Kędzierska
Weronika Materka
Hanna Musiałek

Wystawa „DOM" otrzymała dofinansowanie z środków na zadania kulturalne Wydziału Sztuk Wizualnych.

***

Różnimy się temperamentem, wrażliwością, podejściem do świata i doświadczeniami, więc i nasze prace chociaż wszystkie odwołują się do jednego hasła są zupełnie różne

Definicji Domu jest wiele. Przykładowo słownik języka polskiego podaje ich siedem, dokładnie tyle, ilu jest nas. Tworzymy zgraną grupę, a jednak każdy z nas posiada zupełnie inną osobowość. Różnimy się temperamentem, wrażliwością, podejściem do świata i doświadczeniami, więc i nasze prace chociaż wszystkie odwołują się do jednego hasła, są zupełnie różne. Nasz Dom przybiera wielorakie formy interpretacji. Hasło rozpatrywane jest osobiście, globalnie i w kontekście polityczno-społecznym. Każda z indywidualności jest wartościowa i niezwykła, jednak w połączeniu powstaje coś zupełnie unikalnego i niepowtarzalnego, wspólna eksplozja myśli.
Słowo Dom to jedno z pierwszych słów, jakie uczymy się mówić, zaraz po „mama” i „tata”. Z tego powodu może wydawać się trywialne i nieciekawe, jednak wielość jego znaczeń i możliwość prowadzenia swoich dywagacji w tak nieskrępowany sposób sprawiła, że zgodnie podjęliśmy wyzwanie zobrazowania osobistych wizji Domu. Postanowiliśmy zaprosić ludzi do jednego, wspólnego Domu, ale i do siedmiu różnych światów.

Projekt Graficzny: Witek Gretzyngier