Biuro Współpracy z Zagranicą

Serdecznie zapraszamy na premierę autorskiego filmu artystycznego Karoliny Zaborskiej „Obliczenia rytmu czasoprzestrzennego: Miasto”, która odbędzie się 19 grudnia 2018 o godz. 18.00 w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki (Łódź, Tymienieckiego 3, sala audiowizualna)

Film jest realizacją dokumentalną przedstawiającą rytm i strukturę pejzażu miejskiego Łodzi, zmieniającego się na przestrzeni ośmiu miesięcy. Realizacja trwała od marca do listopada 2018 roku. Obrazowi towarzyszy narracja dźwiękowa złożona z fragmentów książki łódzkich artystów awangardowych – Katarzyny Kobro i Władysława Strzemińskiego – zatytułowanej „Kompozycja przestrzeni. Obliczenia rytmu czasoprzestrzennego”, czytanych przez mieszkańców Łodzi.

Film zrealizowany został ze środków Miasta Łodzi, w ramach stypendium Prezydenta Miasta Łodzi 2018, przyznawanego osobom zajmującym się twórczością artystyczną oraz animacją i upowszechnianiem kultury.

Czas trwania filmu: 25 minut

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

***

Karolina Zaborska – artystka wizualna pochodząca z Radomia. Ukończyła Wydział Sztuki Politechniki Radomskiej im. Kazimierza Puławskiego w 2010 roku oraz Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi w 2015 roku. W swoich pracach posługuje się technikami kolażu, fotomontażu oraz animacją. Jest zainteresowania oscylują głównie wokół tematyki miejskiej i industrialnej. Od 2014 do 2018 roku pełniła funkcję asystentki na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, w Pracowni Interdyscyplinarnych Działań Wizualnych oraz Pracowni Artystycznych Działań dla Wnętrz, na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Łódzkiego, Prezydenta Miasta Łodzi
i Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Więcej informacji na temat artystki na stronie

karolinazaborska.com