Filename: 001.jpg
    Filename: 003.jpg
    Filename: miniatura.jpg
    Filename: 005.jpg

Gratulujemy Sandrze Bejm, absolwentce wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, która została wyłoniona z ponad 200 zgłaszających się artystów i weźmie udział w wystawie konkursu MakeMe 2018! Wyróżniona kolekcja nosi tytuł “Intymność” i będzie można oglądać ją podczas tegorocznego Lodz Design Festiwal.

***

Sandra Bejm to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Tkaniny i Ubioru, gdzie w 2016 roku obroniła dyplom magisterski z wyróżniem. Stara się łączyć materię ze sferą idei, aby biżuteria nie była tylko ozdobą ciała, ale stanowiła także nośnik symboli. Obecnie, jako coraz bardziej świadoma projektantka, rozwija swoje pomysły wyrosłe z eksperymentów twórczych na uczelni artystycznej.

Opis wyróżnionego projektu

Pomimo szeregu akcji mających na celu promowanie naturalnego wyglądu, w mediach nadal króluje i oddziałuje na jednostki wyidealizowany wizerunek mający niewiele wspólnego z naturalnością. W konsekwencji prowadzi to do braku akceptacji, problemów z samooceną. Ludzie chcieliby być idealni. Gotowi są wiele poświęcić dla spełnienia tego. Z drugiej strony odmienność to niepodważalna wartość. Dlatego warto zaakceptować i nie należy się wstydzić tego co nas wyróżnia. Wstydliwą wadę można zamienić w atut, sygnaturę wyjątkowości.

To właśnie blizny i towarzyszące im emocje były inspiracją do stworzenia tej kolekcji. Przemieniłam symbolicznie i namacalnie coś ukrywanego w ozdobę. Mój projekt to pochwała odmienności, unikalności i manifest akceptacji.