Strona główna C Krzysztof Chróście...

Galeria wykładowców

chroscielewski-krzysztof

Wydział Wzornictwa i Architektury Wnętrz
Krzysztof Chróścielewski

Urodzony w 1967 w Łodzi. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi w latach 1987-1992.

Dyplom w Pracowni Projektowania Produktów u prof. Wojciecha Rzewuskiego na Wydziale Form Przemysłowych.

Od 1996 roku pracownik naukowo-dydaktyczny macierzystej uczelni. Od 2003 roku Członek Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych. Od 2008 roku Kierownik Katedry Wzornictwa na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W 2009 roku uzyskuje tytułu doktora habilitowanego w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, jak również profesora nadzwyczajnego Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Promotor kilkudziesięciu prac dyplomowych nagradzanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Dyrektora Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, jak również w konkursach krajowych i międzynarodowych. Pomysłodawca i koordynator programu współpracy z przemysłem w ramach którego studenci projektują dla firm Gerlach, Roca, Nowa Szkoła, Ceramika Paradyż, Interprint, Deante, Midas i Mikomax, a firmy wdrażają zaprojektowane produkty na rynek. Od 1995 roku czynny projektant wzornictwa przemysłowego.

W ramach Autorskiego Studia Projektowego Chróścielewski Włodarczyk jest autorem licznych projektów z zakresu wzornictwa przemysłowego dla polskich, francuskich i czeskich firm: Amica, Zelmer, Niewiadów, Behr, Cersanit, Łucznik, Konex, Bester, Steca, ETA. Produkty te są obecne na rynku polskim i europejskim oraz były wystawiane na licznych wystawach wzornictwa, między innymi Design.pl i Faces of Polish Design. Autor projektów wystawienniczych, z zakresu architektury wnętrz i komunikacji wizualnej, między innymi serii wydawniczych dla Państwowego Wydawnictwa Naukowego, wystaw dla Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, opraw plastycznych i identyfikacji wizualnej imprez sportowych dla Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, jak również unikalnego w skali światowej Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki w Starej Wsi.

Juror w konkursach wzorniczych i architektonicznych. Dorobek obejmuje również szereg artykułów i publikacji dotyczących wzornictwa na łamach pism : 2+3D, PRO-kreacja, Puls Biznesu, Wprost oraz prelekcji na sympozjach, targach i festiwalach. Działalność popularyzująca design obejmuje również szereg wywiadów i audycji emitowanych na antenie POLSAT, TVN, TVP i Polskiego Radia. Od 2008 roku współpracuje z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego w ramach Programu Wsparcia Polskiego Wzornictwa ZAPROJEKTUJ SWÓJ ZYSK.

Krzysztof Chróścielewski - 3D Krzysztof Chróścielewski - architektura Krzysztof Chróścielewski - grafika