Dla studentów

Filename: 008.jpg
  • miniatura
    Filename: Sukces studentów Pracowni Kostiumu.jpg

Miło nam poinformować, iż wszyscy dyplomanci z Pracowni Kostiumu Scenicznego zostali nominowani do wystawy konkursowej o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala 2018.

Nominację niezależnego jury otrzymali następujący studenci: Mateusz Bidziński, Natalia Giedryś, Martyna Joniec, Marcin Kosakowski, Michalina Pawlak, Anna Piechura, Weronika Pietrzak oraz Paulina Wojnar. Ich prace pojawią się na wystawie „Wymiary Scenografii” w Centrum Scenografii Polskiej w Katowicach. Wszystkie nominowane prace walczą o Nagrodę Główną.

Pracownia Kostiumu Scenicznego prowadzona jest przez dr Izabelę Stronias na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

W skład jury nadającego nominacje wchodzili:

1. Agata Duda-Gracz reżyserka, scenografka, scenarzystka
  2. prof. dr hab. Bogdan Cieślak scenograf, UA w Poznaniu, prowadzący Pracownię Architektury Widowiska
  3. dr hab. Jarosław Kilian reżyser, Dziekan Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie
  4. prof. dr hab. Bogdan Król ASP w Katowicach, Kierownik Katedry Multimediów
  5. dr Izabela Stronias scenografka , kostiumografka, ASP w Łodzi, prowadząca Pracownię Kostiumu Scenicznego
  6. dr Barbara Zawada scenografka, przewodnicząca Sekcji Scenografów w ZASP

Jury nominowało również artystów z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Prace eksponowane będą na wystawie w Centrum Scenografii Polskiej w Muzeum Śląskim w Katowicach od 18 do 28 października 2018 roku.

Kustoszem wystawy jest Agnieszka Kołodziej-Adamczuk.

muzeumslaskie.pl

Serdecznie gratulujemy!