Strona główna B Andrzej Boss

NAZWISKO

Wydział Tkaniny i Ubioru
Andrzej Boss

Urodził się w 1960 w Tarnowie. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi .W 1985 r. obronił dyplom w Pracowni Projektowania Biżuterii u prof. Andrzeja Szadkowskiego i Pracowni Rysunku u prof. Andrzeja Gieragi oraz Rzeźby u prof. Andrzeja Jocza. Od 1985 pracuje w ASP w Łodzi, w 2010 został mu nadany tytuł profesora sztuk plastycznych. Kierownik Katedry Biżuterii, prowadzi Pracownię Form Złotniczych. Jest autorem 17 wystaw indywidualnych, uczestnikiem ponad 150 wystaw zbiorowych na całym świecie. Laureat siedmiu i juror dziewięciu konkursów złotniczych. Projektuje biżuterię, przedmioty użytkowe i małe formy rzeźbiarskie. Jego prace są w zbiorach : Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum Okręgowego w Legnicy, Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, Muzeum Bursztynu w Gdańsku, Muzeum Bursztynu Ribnitz- Damgarten (Niemcy), Galerii Sztuki Złotniczej w Legnicy i wielu kolekcjach prywatnych.

Bransoleta - 1998 Inkluzja - 2006 Misa - 2002
Misa (apier) - 2008 misa (ziemia, bursztyn) - 2008 Obiekt - 2001