sadrak paulina

Wydział Tkaniny i Ubioru
Paulina Sadrak

Urodzona w Ostrowcu Świętokrzyskim. Studia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi w latach 2011-2016. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w Pracowni Tkaniny Eksperymentalnej dr hab. Lidii Choczaj oraz Pracowni papieru Prof. Ewy Latkowskiej – Żychskiej. Od 2016 r. zatrudniona w ASP w Łodzi na stanowisku asystenta w Pracowni Tkaniny Eksperymentalnej dr hab. Lidii Choczaj prof. ASP.

Wybrane wystawy zbiorowe:

Contemporary Textile Art Biennial – Contextile, Guimaraes, Portugalia
13 Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki, BWA Ostrowiec Sw.

„TEXTILE ART OF TODAY ”, Bratislava Castle, Slovakia
Minitextile Memory of Textile, Galeria Umelka, Bratislawa, Gallery Visual Association Manes Diamant, Prague

2014

„Selected stories – polish contemporary art exhibition” The Bike Shed, 23 Grant Street, Inverness, IV3 8BL Scotland.

ŁÓDŹ 2013 / YOUNG TEXTILE ART TRIENNIAL Central Museum of Tapestry Łódź.

Agorà - 2012 Miniartextil Como 22 , Como Villa Olmo Italy

Nagrody i wyróżnienia:

• 2015
    Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów Uczelni Artystycznych
  • 2014
    Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów Uczelni Artystycznych
    Honorowe wyróżnienie YOUNG TEXTILE ART TRIENNIAL Łódź 2013