Instytut Tkaniny, Druku i Stylizacji Wnętrz

Typ studiów:

studia stacjonarne I stopnia

studia stacjonarne II stopni

Nr sali:  sala komputerowa CYCERON (ul. Wojska Polskiego 121, Główny Budynek ASP, V piętro)

Charakterystyka:

W Pracowni Komputerowego Wspomagania Projektowania studenci uczą się obsługi i profesjonalnego wykorzystania bitmapowych i wektorowych programów do grafiki komputerowej 2d. Nacisk kładziony jest na praktyczne umiejętności przydatne w przyszłej pracy projektowej związanej z tkaniną, drukiem, modą oraz szeroko rozumianą grafiką komputerową. Studenci zdobywają tutaj rzeczową wiedzę i umiejętność tworzenia raportów, skomplikowanych wzorów (zarówno artystycznych, jak i przemysłowych) oraz zapoznają się z całym wachlarzem narzędzi niezbędnych do różnorodnych działań graficznych.

Zajęcia Komputerowego Wspomagania Projektowania dodatkowo rozwijają i systematyzują umiejętności, które studenci nabywają w Pracowniach Projektowych Instytutu Tkaniny i Stylizacji Wnętrz.