Instytut Rzeźby

Studia I Stopnia

Numer sali: 167a

Charakterystyka:

Szkło jako materiał towarzyszący nam w wielu dziedzinach sztuki, architektury i designu, potraktowany jako materiał warsztatowy daje nam wiele możliwości pracy ze studentami uwrażliwionymi w procesie kształcenia artystycznego.

Celem Warsztatu Szkła jest zapoznanie się studentów z możliwościami technicznymi, technologicznymi, teoretycznymi i metodami w zakresie pracy ze szkłem.
Program obejmuje przygotowanie studentów w stopniu podstawowym do realizacji projektów artystycznych, w tym opanowania umiejętności warsztatowych z wykorzystaniem obróbki termicznej (stapianie, deformacja, malowanie), obróbki szkła na zimno (szlifowanie, polerowanie, cięcie, grawerowanie, piaskowanie, klejenie szkła), a także łączenia szkła z innymi materiałami (drewno, kamień, metal).

Warsztat Szkła umożliwia studentom bezpośrednie działanie w wyżej wymienionych zakresach, przygotowuje ich do samodzielnej pracy ze szkłem, a także do dalszych autonomicznych działań artystycznych.