Katedra Architektury Wnętrz

stacjonarne II stopnia

sala:  budynek główny, sala nr 301

Charakterystyka:

Celem zajęć w pracowni jest tworzenie wnętrz w obiektach historycznych. Student nabywa umiejętności projektowania wnętrz historycznych z wykorzystaniem zabytkowych i wartościowych elementów oryginalnego wyposażenia oraz w nawiązaniu do specyfiki i tożsamości miejsca. Rozumie podstawowe relacje między potrzebami użytkowników oraz potrzebą ochrony wartościowych elementów zastanego dziedzictwa kulturowego. Opanowuje wiedzę na temat doboru elementów wykończenia i wyposażenia pod względem podziału i koncepcji architektonicznej. Poznaje zasady związane z oświetleniem, kompozycją i kolorystyką, a także podejmują się rozwiązań sprzyjających funkcjonowaniu osobom niepełnosprawnym. Potrafi w sposób twórczy wykorzystać walory i specyfikę wnętrz historycznych w projektach i ich adaptację do nowych funkcji. Student przygotowany jest do samodzielnej pracy oraz potrafi pokazać swój unikatowy styl w projektach z uwzględnieniem zastosowania nowoczesnych technologii i pomysłów. Student potrafi przeprowadzić inwentaryzację i analizę obiektu historycznego oraz przedstawić koncepcję projektową w formie rysunku technicznego oraz formy przestrzennej. Ćwiczenia praktyczne przygotowują studenta do zawodu architekta, który posiada świadomość komunikacji zawodowej z klientem indywidualnym i grupowym.

Stosowane metody dydaktyczne:

Wykład tradycyjny, wykład z wykorzystaniem środków audiowizualnych, ćwiczenia projektowe, konsultacje, korekty.