Konkursy zewnętrzne

0
  • miniatura
    Filename: wybrzmienie.jpg
    Size: 76.43 KB

Fundacja Rozwoju i Promocji Sztuk Pięknych iki zaprasza do udziału w IV Konkursie Sztuki z cyklu Nowe Sytuacje - Wybrzmienie

IV Konkurs Sztuki z cyklu Nowe Sytuacje jest otwartym konkursem ogólnopolskim skierowanym do studentów oraz absolwentów kierunków artystycznych szkół wyższych do 45 roku życia. Celem konkursu, tak jak poprzednich, jest prezentacja postaw artystycznych zarówno wobec otaczającej, jak i odczuwanej rzeczywistości, których wyrazem będą prace wykonane w różnych technikach. Otwarta na różnorodne media formuła uczestnictwa ograniczona jest jedynie tegorocznym tematem Wybrzmienie.

Kiedy słyszymy, że coś wybrzmiało – myślimy nie tylko o zakończeniu brzmienia czegoś lub zaprzestaniu bycia słyszalnym. Wybrzmieć to znaczy również zostać usłyszanym, ale też wyrazić coś w sposób szczególny. W traktacie O duchowości w sztuce wybitny przedstawiciel malarskiego abstrakcjonizmu. Ponieważ ton muzyczny ma bezpośredni dostęp do duszy, a kolor i forma stanowią w głębi echo przeżycia, niech sztuka Wasza dzisiaj wybrzmi i ukaże to co najgłębsze. Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 prace (mogą być wieloelementowe) odpowiadające na temat tegorocznej edycji.

Wszystkie wyróżnione prace będą prezentowane podczas wernisażu i na wystawie w Galerii w Warszawie.

Zwycięzcy otrzymają nagrodę pieniężną ufundowaną przez Fundację Rozwoju i Promocji Sztuk Pięknych „iki” oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Prace należy przesyłać drogą mailową do 31 lipca 2024 na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania:

Tekst programowy

Regulamin

Karta zgłoszeniowa

do góry