Konkursy zewnętrzne

0
  • miniatura
    Filename: JAKOŚĆ_miniatura.jpg
    Size: 64.04 KB

Galeria Sztuki w Legnicy ogłasza konkurs na projekt plakatu, który promować będzie 31. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej JAKOŚĆ podczas Legnickiego Festiwalu SREBRO w 2023 r.

Już od 12 lat w ramach Festiwalu organizowany jest konkurs skierowany do projektantów graficznych, towarzyszący konkursowi sztuki złotniczej. Każdego roku wydarzenia odbywają się pod wspólnym (za każdym razem innym) hasłem odwołującym się do aktualnych zagadnień kulturowych i społecznych. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie JAKOŚĆ.

W czasach nieustannych zmian przynajmniej jedna rzecz w odniesieniu do biżuterii wydaje się niezmienna. To parametr jakościowy. Czy jednak dzisiaj wciąż jeszcze jakość definiuje kształcona latami perfekcja rzemieślniczego wykonania, ekwiwalent materialny mierzony przelicznikiem uncji złota lub zastosowaniem kamieni szlachetnych, a może marketingowa wartość logo lub sygnatura artysty? Najpierw projektanci mody, a obecnie projektanci wzornictwa przewartościowali znaczenie podstawowych pojęć, które kiedyś wydawały się paradygmatem. Nowe punkty odniesienia wyznaczające standard jakościowy to zrównoważony rozwój, doświadczenie zamiast posiadania, demokratyzacja luksusu, relacje z odbiorcą. Z pewnością projektanci autorskiej biżuterii znajdą równie inspirujące odpowiedzi. Czym jest dla was JAKOŚĆ?

prof. Sławomir Fijałkowski

Podczas Legnickiego Festiwalu SREBRO w Holu Starego Ratusza (Teatr Modrzejewskiej) od kwietnia do czerwca trwać będzie wystawa plakatów wyróżnionych w konkursie.

Termin zgłoszeń: do 29 stycznia 2023 r.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu na stronie:

do góry