Konkursy zewnętrzne

0
  • miniatura
    Filename: miniaturka.jpg
    Size: 104.12 KB

W imieniu organizatora – Instytutu Wzornictwa Przemysłowego – zapraszamy młodych projektantów do udziału w konkursie Young Design 2022, na projekty realizujące ideę dobrostanu, inspirowane działalnością Ignacego Łukasiewicza.

Konkurs skierowany jest do studentów i absolwentów wzornictwa, sztuki, grafiki, malarstwa i architektury.

Obecna edycja nawiązuje do bardzo wszechstronnej działalności patrona roku 2022 – Ignacego Łukasiewicza, który był jednocześnie farmaceutą, przedsiębiorcą, założycielem pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej i wynalazcą lampy naftowej, a przy tym rewolucjonistą i działaczem niepodległościowym. Tym samym jego działalność skupiała się na podnoszeniu jakości życia, dlatego właśnie hasłem przewodnim konkursu jest „dobrostan”.

Uczestnicy konkursu mają możliwość bezpośredniego spotkania z przedstawicielami polskiego biznesu, sztuki i kultury tworzącymi Kapitułę Stypendialną. Podczas prezentacji projektant przedstawia nie tylko projekt, ale ma również możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i kompetencji niezbędnych do współpracy z przyszłymi pracodawcami. Prezentacja i umiejętność uzasadnienia projektowego jest jednym z kryteriów oceny finalistów.

Zwycięzca nagrody głównej otrzymuje stypendium w wysokości 20 000 zł. Przyznawane są także dodatkowe nagrody pieniężne ufundowane przez partnerów konkursu.

Termin zgłoszeń: do 8 września 2022 r.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu dostępne na stronie:

do góry