Konkursy zewnętrzne

Filename: aminiaturka.jpg
  • plakat
    Filename: aplakat.jpg

W imieniu Organizatora – Fundacji Pinata –  zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Konkursie Sztuki Cyfrowej „THE ONE”.

Konkurs skierowany jest do artystów profesjonalnych oraz studentów wyższych uczelni artystycznych z całego świata.

„THE ONE” MIĘDZYNARODOWY KONKURS SZTUKI CYFROWEJ

Tytuł projektu nawiązuje do planety Ziemia, która jest jedynym znanym nam miejscem we wszechświecie, gdzie rozwinęło się życie. Chcemy zwrócić uwagę na unikatowość naszej planety i wzbudzić w odbiorcach poczucie obowiązku odnośnie dbania o jej przyszłość. Celem projektu „THE ONE”  jest wywołanie dyskusji na temat trwającej aktualnie destrukcji naszej planety spowodowanej działalnością człowieka. Chcemy, by każdy artysta i odbiorca zastanowił się nad tym, dlaczego w codziennym życiu często pomijamy myślenie o przyszłości świata, zapominamy o tym, co jest najważniejsze. Czy dbanie o planetę nie powinno być naszym wspólnym celem?

Międzynarodowy charakter konkursu i towarzyszących mu wystaw ma na celu zebranie różnorodnych postaw artystycznych i konfrontację artystów z różnych krajów. Kolejnym celem jest  promocja sztuki współczesnej i popularyzacja cyfrowych metod tworzenia. Chcemy podkreślić, że postęp nie musi być kojarzony z destrukcją, a wykorzystanie mediów cyfrowych może prowadzić do wymiany artystycznych postaw na skalę międzynarodową.

Do konkursu mogą być zgłaszane prace w różnych technikach cyfrowych: grafika cyfrowa, digital painting, kolaż cyfrowy, rysunek cyfrowy, w formacie jpg/jpeg, video do 5 minut mp4, pliki dźwiękowe mp3.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15 września 2022 r.

Nagrody:

GRAND PRIX: 2000 PLN
Wybrane przez jury prace zostaną zaprezentowane na wystawie.

Więcej o konkursie: pinatagroup.com