Konkursy zewnętrzne

Zielone poziome tło z białym rysunkiem robota, oraz elementami w czerwieni i błękicie,  z napisem: CYBERIADA

W imieniu organizatora - Fundacji Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży "Teatrikon" - zapraszamy do udziału w Ogólnopolskich Mistrzostwach w projektowaniu gier komputerowych "Cyberiada"

Głównym celem projektu jest zaktywizowanie studentów i studentek z całej Polski pod kątem rozwoju najbardziej zaawansowanych umiejętności informatycznych, jakimi są umiejętności projektowania gier komputerowych. Uczestnicy, oprócz tworzenia własnych gier, będą mieli możliwość spotkania się ze specjalistami w tej branży, reprezentujących renomowane polskie studia gier.

Poszukujemy zespołów złożonych z 8-9 osób oraz 1-3 nauczycieli akademickich.
Studenci będą rywalizować z innymi zespołami z całej Polski, pracując nad własną grą, którą będą mogli zaprezentować na Gali Finałowej. Trzy najlepsze zespoły wezmą udział w wizycie studyjnej u drugiego co do wielkości rynkowej producenta gier w Polsce - Ten Square Games, gdzie spotkają się z najlepszymi w kraju projektantami gier oraz wezmą udział w prelekcjach i warsztatach.

Równolegle, nauczyciele akademiccy wezmą udział w specjalnie przygotowanym programie szkoleniowym, który wdroży ich w specyfikę rynku branży gier oraz możliwościach łączenia go i wykorzystania w pracy na uczelni. Dodatkowo każdy nauczyciel akademicki, który zakwalifikuje się do zasadniczej części Mistrzostw, otrzyma wynagrodzenie finansowe.

Więcej informacji: