Konkursy zewnętrzne

Turkusowy poziomy prostokąt gęsto zarysowany czerwonymi łukowatymi kreskami. Na ich tle rozrzucono kilka białych liter. Konkurs NORWID ZA/PATRZENIA
  • miniatura
    Filename: Norwid_mini.jpg
    Size: 200.22 KB

W imieniu Narodowego Centrum Kultury zapraszamy do udziału w konkursie NORWID/ZA-PATRZENIA, organizowanym z okazji 200. rocznicy urodzin Kamila Cypriana Norwida.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu filmu stanowiącego oprawę wizualną do utworu Kamila Cypriana Norwida. Utwory do wyboru zostały udostępnione na stronie NCK w postaci nagrań lektorskich w interpretacji aktora i interpretatora dzieł literackich Andrzeja Mastalerza.   

Do konkursu przystąpić mogą amatorzy – pasjonaci różnorodnych technik filmowych, jak również osoby, grupy artystyczne czy kolektywy zawodowo związane z twórczością multimedialną – bez żadnych ograniczeń wiekowych.

Na laureatów trzech pierwszych miejsc czekają atrakcyjne nagrody finansowe w wysokości 10 000 zł, 7000 zł i 5000 złotych.

Zwycięskie prace zostaną zamieszczone na stronie internetowej, platformie YouTube oraz w mediach społecznościowych Narodowego Centrum Kultury.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wysłanie do 15 listopada br. niepublicznego linku z udostępnioną pracą konkursową na adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin i szczegóły konkursu znajdują się na stronie: 

 

do góry