Konkursy zewnętrzne

W centrum białego, poziomego prostokąta umieszczono rysunek postaci. Ma na sobie czerwoną bluzkę z golfem i długim rękawem, oraz czarne spodnie, spod których wystają czerwone, otulające stopy skarpetki. Nogi i ręce rozłożono w taki sposób, że tworzą dwie równoległe do siebie linie, które przedziela i zarazem łączy tułów. Pod czarną, poziomą kreską utworzoną z obrazu dolnych kończyn, szarą serpentyną wije się napis: SZPAGAT, opadający środkiem lekko w dół. Na łysinie głowy zwróconej w lewo, frywolnym, dowcipnym gestem uwypuklono rzęsy.
  • miniatura
    Filename: szpagat_miniatura.jpg
    Size: 55.59 KB

W imieniu organizatora - stowarzyszenie fajny film e.V. - zapraszamy do udziału w konkursie na film krótkometrażowy. Konkurs „Szpagat / Spagat” stanowi część programu festiwalu „Tydzień Filmu Polskiego” w Norymberdze. Publiczny pokaz trzech najlepszych, nagrodzonych przez jury filmów odbędzie się 6. listopada 2021 w Norymberdze. Autorki i autorzy zwycięskich produkcji nagrodzonych filmów zostaną zaproszeni do udziału w uroczystości.

Pojęcie szpagat określa zarówno w języku polskim jak i niemieckim w pierwszym rzędzie ćwiczenie gimnastyczne o artystycznym charakterze. Polega ono na maksymalnym, graniczącym z bólem rozciągnięciu, prowadzącym do uzyskania pozycji końcowej charakteryzującej się ekstremalnym napięciem. Metaforyczne znaczenie szpagatu odnosi się do sytuacji, w której udaje się połączyć dwie polaryzujące ze sobą pozycje. W tym znaczeniu „szpagat” jest prawie równoważnikiem kompromisu, z dodatkową konotacją zwracającą uwagę na absolutnie sprzeczne pozycje wyjściowe.

Ważne informacje:

  • Nagrody: 1 miejsce 3.000 €, 2 miejsce 1.500 €, 3 miejsce 1.000 €
  • Termin nadsyłania zgłoszeń 1 października 2021 r.
  • Długość filmu: maksymalnie 10 minut

Więcej informacji:

do góry