Konkursy zewnętrzne

Granatowy pionowy prostokąt. Jego punkt centralny zaznaczono pomarańczową elipsą. Otaczają ją następne eliptyczne kształty wypełnione fluorescencyjnymi barwami i uzyskują stopniowo kształt koła. Ostatnie z nich wykracza nieznacznie swym obwodem poza wertykalne krawędzie obrazu. Całość przywodzi na myśl tęczówkę i źrenicę oka. Tęczówka – patrząc od zewnątrz do środka - ma kolor od indygo, przez kobalt po granat, następnie strefą turkusu przedzielonego jasną, fluorescencyjną zielenią dociera do owej wyobrażonej, jaskrawo pomarańczowej źrenicy.\nOd środka lewej krawędzi obrazu widnieją białe cyfry dat: 13.05.2022 i pod spodem: 2.6.2022.\nW rogach umieszczono wielkie, turkusowe litery: po lewo L i H, z prawej I oraz T. Na dole wydrukowano na biało logotypy współorganizatorów konkursu.\n
 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 20.83 KB
 • plakat
  Filename: plakat.jpg
  Size: 252.63 KB

W imieniu organizatora – Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach i Stowarzyszenia Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie – zapraszamy artystki i artystów do udziału w trzeciej edycji Międzynarodowego Konkursu Litograficznego LITHO-Kielce / 2021-2022.

W konkursie LITHO-Kielce mogą wziąć udział twórcy realizujący prace w technice litografii (druk z kamienia) oraz wszelkiego rodzaju łączeń litografii z innymi technikami (mixów). Konkurs ma status imprezy towarzyszącej Międzynarodowemu Triennale Grafiki w Krakowie.

Cele konkursu to: ukazanie możliwości kreacji artystycznej, jaką daje grafikowi praca z kamieniem, sprawdzenie kondycji tej unikatowej techniki graficznej oraz zaprezentowanie oryginalnych dzieł litograficznych artystów z różnych krajów i kręgów kulturowych. Istotnym elementem LITHO-Kielce jest zarówno promocja technik litograficznych, jak i rejestracja ich ewolucji w postaci nowych sposobów ich stosowania i łączenia z innymi technikami.

Nagrody:

 • Nagroda Główna Prezydenta Miasta Kielce – 10 000 zł
 • Nagroda Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach – wystawa + katalog lub 5000 zł
 • 5 wyróżnień Geonatura Kielce w postaci plakiet LITHO-Kielce

Termin nadsyłania zgłoszeń i oryginalnych prac mija 30 listopada 2021 roku (decyduje data stempla pocztowego).

Udział w konkursie jest płatny: 60 zł dla artystów mieszkających w Polsce, 30 euro dla artystów

z zagranicy.

Otwarcie wystawy pokonkursowej w galeriach Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach odbędzie się w maju 2022 roku.

Regulamin konkursu można pobrać ze strony internetowej bwakielce.art.pl

do góry