Wystawy

  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 208.09 KB

Serdecznie zapraszamy do Galerii ASP Piotrkowska 68 na wystawę „Gry komputerowe, komiks i ilustracja 2”. Ekspozycja będzie czynna do 11 października 2019 r.

"Gry komputerowe, komiks i ilustracja 2" to wystawa prac studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi prezentująca przekrój działań artystycznych i projektowych w obszarach preprodukcji oraz tworzenia gier komputerowych, komiksu i ilustracji.

W ekspozycji biorą udział prace studentów Pracowni Scenografii i Komiksu (pod kierunkiem prof. Gabriela Kołata) z Wydziału Sztuk Wizualnych, Pracowni Projektowania Przestrzeni i Obiektów Wirtualnych do Gier (pod kierunkiem dra Rafała Szrajbera) z Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz oraz uczestników Letnich Międzynarodowych Kursów Grafiki i Tkaniny Artystycznej (PATA) oraz gościnnie pedagogów: Gabriela Kołata, Szymona Sobczaka, Rafała Szrajbera.

Szeroki zakres wystawy pozwolił zaprezentować działania projektowe i artystyczne, w tym modele 3D oraz obiekty fizyczne łączące przestrzeń gry ze światem rzeczywistym. Eksponowane są zarówno finalne plansze prezentacyjne, jak i etapy produkcji będące autonomicznymi formami. Wystawa pokazuje przekrój przez wiele dyscyplin, technik i estetyk.

Wystawa odbywa się w ramach 30. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Kuratorzy wystawy: Gabriel Kołat, Rafał Szrajber

do góry