Wystawy

  • miniatura
    Filename: miniatura 540x277.jpg
    Size: 129.02 KB

Serdecznie zapraszamy do Galerii ASP Piotrkowska 68 na wystawę „4/6 Dzielnice Łodzi”. Ekspozycja będzie czynna od 27 września do 11 października 2019 r.
4/6 Dzielnice Łodzi to autorskie spojrzenie Rafała Szrajbera na przestrzeń miasta jako interaktywnej struktury. Dialog z odbiorcą kształtowany jest w procesie interpretacji znaczeń kształtu, formy i możliwości interakcji przez pryzmat gier wideo.

Forma, funkcja i technologia to sposób opisania i zsyntetyzowania miasta w odniesieniu do piękna, użyteczności i trwałości przez pryzmat gier wideo. Ponadczasowość zapisu uzyskana została przez odniesienie do początków gier wideo, piękno zapisane jest w złamanej symetrii układu bliskiej kompozycyjnej równowadze Witruwiusza, a konotacje technologiczne pozwalają wyobraźni wprawić elementy świecących obrazów w ruch. A może da się je poruszyć? Podejmij wyzwanie – odkryj i zidentyfikuj wszystkie prezentowane fragmenty rozświetlonej Łodzi. Proporcja 4/6 to oznaczenie prezentacji cyklu w witrynie Galerii ASP Piotrkowska 68, a więc dopasowanie do zastanego podziału kompozycyjnego budynku, witryny i miejsca w przestrzeni miasta. Wystawa w ramach 9. edycji Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival.

W ramach wystawy będzie można wziąć udział w testach aplikacji Game Districts of Lodz opracowanej przez zespół: Rafał Szrajber, Marcin Warszawski, Bartek Janicki.

do góry