Wystawy

  • miniatura
    Filename: mini.jpg
    Size: 150.99 KB
  • plakat
    Filename: Wspólna Przestrzeń - zaprosznie A6.jpg
    Size: 722.32 KB

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy doktorantów Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi "Wspólna przestrzeń. Między sztuką a designem. Vol. 3”, który odbędzie się 28 lutego (piątek) 2020 r. o godzinie 17.00 w Galerii ASP (ul. Piotrkowska 68). Ekspozycja będzie czynna do 12 marca 2020 r.

„Wspólna przestrzeń...” to miejsce, gdzie od lat spotykają się ze sobą różne dyscypliny sztuk plastycznych i projektowych, reprezentowane przez doktorantów ASP w Łodzi.

Różnorodność, wielowymiarowość, niejednoznaczność, bogactwo formy i treści – to naczelne hasła określające charakter wystawy. Prace prezentowane na wystawie stanowią pomost pomiędzy zmianami zachodzącymi na świecie a indywidualnymi poszukiwaniami artystycznymi doktorantów we współczesnej sztuce. Próba postawienia tezy oraz sformułowania odpowiedzi na nią stanowi punkt zwrotny w podjętych działaniach twórczych. Dlatego wystawa „Wspólna przestrzeń” to miejsce, gdzie wartości te przeplatają się ze sobą, łączą, prowadzą dialog, wykluczając się wzajemnie, by następnie stworzyć nową jakość. Twórcze i poszukujące postawy doktorantów stanowią niezwykłe źródło inspiracji i doznań estetycznych dla odbiorców, zaś przedstawione prace są ich twórczą kondensacją. Stanowią perspektywę ukazującą nowatorskie realizacje doktoranckie, których podstawową funkcją jest podnoszenie wartości w życiu społecznym.

Uczestnicy wystawy:

Anna Lejpold
Krzysztof Guzek
Klaudia Markiewicz
Agnieszka Natasza-Splewińska
Karol Stolarek
Jolanta Maj
Arek Wesołowski
Iwona Rogozińska-Zachwieja
Ignacy Oboz
Aneta Kosin
Joanna Aninowska
Anna Świętek
Urszula Chodorowska

Kurator wystawy: Aneta Kosin, Anna Lejpold

 

do góry