Wystawy

 • miniatura
  Filename: miniatura 75x75 B_Hanuszkiewicz_A.jpg
  Size: 88.55 KB
 • plakat
  Filename: 75x75 plakat B_Hanuszkiewicz_maly.jpg
  Size: 340.6 KB
 • 2O4A8982mg_korekta_m.jpg
  Filename: 2O4A8982mg_korekta_m.jpg
  Size: 1422.76 KB

Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi dr Przemysław Wachowski ma zaszczyt zaprosić do obejrzenia wystawy prof. Barbary Hanuszkiewicz „75 x 75”.

Ekspozycja została zorganizowana w ramach obchodów jubileuszu 75-lecia istnienia Akademii.

Wystawa będzie prezentowana w Galerii LOOK w budynku Centrum Promocji Mody ASP w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 121 w dniach od 13 kwietnia do 20 maja 2021 r. w godz. 10.00-15.00. Z uwagi na sytuację epidemiczną nie będzie dostępna dla zwiedzających.

Wystawa zostanie zaprezentowana również w postaci materiału fotograficznego, który będzie udostępniony na stronie poświęconej jubileuszowi 75-lecia istnienia Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi:

Barbara Hanuszkiewicz – łodzianka, profesor w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie prowadzi Pracownię Projektowania Ubioru I. Projektant ubioru, autorka wystaw prezentujących tkaniny typu quilt. Tworzy w różnych dyscyplinach: fotografia, obiekty, działania performatywne, collage. Przez czternaście lat była pomysłodawcą, organizatorem i reżyserem pokazów GALA DYPLOMOWA, promujących absolwentów Katedry Ubioru ASP w Łodzi.

Autorka książki „Białe słonie”, będącej sentymentalnym quiltem wierszy, opowiadań i miniatur poetyckich. Druga książka „Pocztówki z Peru” jest dziennikiem podróży, a napisana została w formie prywatnej korespondencji.

Pasją Barbary Hanuszkiewicz są podróże, projektowanie ogrodów, uprawa winnicy, smażenie konfitur, kandyzowanie imbiru i robienie nalewek. Od trzech lat pasjonuje się enologią. Dwa najbardziej ulubione miejsca na ziemi to Mazury i Meksyk. Od 2013 roku prowadzi na Mazurach Galerię Plenerową „ROWER NIEBIESKI”, prezentując w mazurskim pejzażu swoje prace, prace zaprzyjaźnionych artystów, a także absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.


Jestem zbieraczem.

Zaczynałam od znaczków i etykiet z pudełek na zapałki, gdy jeszcze były one drewniane, a etykiety odklejało się nad parą.

Potem były krawaty – ich zbiór posłużył jako materiał do stworzenia kolekcji ubiorów TIES GO EAST VESTS GO WEST. W tej kolekcji pojawiły się kamizelki, które zbieram od lat. 

Pierwsze były żakardowe, znalezione w kilku second handach w Australii. A potem zbiór poszerzył się o kamizelki klasyczne, sportowe, awangardowe i etniczne, znalezione w różnych miastach i w różnych krajach. Zawsze w drugim obiegu. Ten zbiór, częściowo uzupełniony o stylizacje, jest przedmiotem ekspozycji.

Z powodu zagrożenia epidemicznego wernisaż wystawy nie może się odbyć. Chciałabym mieć jednak namiastkę uroczystego otwarcia wystawy, wiec jeśli bylibyście tak mili, przyślijcie, proszę, swoje zdjęcie w kamizelce na mój adres: 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Stworzycie nową kolekcję!

prof. Barbara Hanuszkiewicz

Więcej informacji o wydarzeniach jubileuszowych znajduje się na stronie: 

do góry