Wystawy

SPOTKANIE to cykl wystaw organizowanych przez wykładowców Wydziału Sztuk Pięknych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi we współpracy z innymi ośrodkami akademickim w kraju i za granicą. Głównym celem takich działań jest pogłębienie relacji pomiędzy artystami wizualnymi i wymiana doświadczeń w szeroko rozumianym środowisku twórczym.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem SPOTKAŃ są zawiązywane przy okazji wystaw znajomości, które z czasem przeradzają się w przyjaźnie, co jest nieocenione w dzisiejszych pandemicznych czasach.

W Galerii OdNowa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi zaprezentują się pedagodzy Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie: prof. dr hab. Andrzej Zwolak, dr Janusz Janczy, prof. Jan Tutaj, dr Dobiesław Gała, mgr Maria Woźniak oraz mgr Bartłomiej Węgrzyn.

Z kolei w przestrzeniach Galerii ASP w Łodzi (ul. Piotrkowska 68) swoje prace wystawią studenci Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz studenci Instytutu Malarstwa i Rysunku łódzkiej ASP.

Obydwie wystawy będą czynne od 28 stycznia do 22 lutego 2021 r., jednakże z uwagi na sytuację epidemiczną nie będą dostępne dla zwiedzających. Już wkrótce zaprezentujemy wideorelację z wystaw, która dostępna będzie na stronie internetowej uczelni, kanale YouTube oraz profilu Facebook. 

Kurator wystawy: dr Michał Rybiński

do góry