Wystawy

  • plakat.jpg
    Filename: plakat.jpg
    Size: 173.08 KB
  • miniatura
    Filename: miniatura-grenda.jpg
    Size: 132.12 KB

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Andrzej Grenda”, który odbędzie się 5 września 2019 r. o godz. 18.00 w Jatkach w Ostrowi Mazowieckiej (ul. Pocztowa 12). Ekspozycja będzie czynna do 13 października 2019 r. Na wystawie będzie można zobaczyć rysunek i malarstwo prof. Andrzeja Grendy.

Prace Andrzeja Grendy to rysunki i obrazy wypełnione kontrastami formalnymi i treściowymi. Obok czerni z bielą i światła z cieniem ścierają się na nich natura z kulturą. Proste geometryczne formy walczą z nietypowymi szkicami. Przezroczystość planów staje naprzeciw płaszczyzn całkowicie pokrytych grafitem ołówka. Dla jednych będzie to tajemniczy senny pejzaż, dla innych zadymiona Łódź lat 60.

Andrzej Grenda – urodzony w Łodzi w 1955 roku. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Grafiki (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego). Pracownik dydaktyczno-naukowy macierzystej uczelni, profesor zwyczajny. Kierownik Pracowni Rysunku na Wydziale Malarstwa i Rysunku. Działalność artystyczna w zakresie rysunku, grafiki, malarstwa.

do góry
Poprzednia wersja strony ASP