Wystawy

 • miniatura
  Filename: glowna_miniatura asp.jpg
  Size: 171.65 KB
 • plakat
  Filename: plakat.jpg
  Size: 420.59 KB
 • 002.jpg
  Filename: 002.jpg
  Size: 731.3 KB
 • 001.jpg
  Filename: 001.jpg
  Size: 1439.94 KB
 • 003.jpg
  Filename: 003.jpg
  Size: 771.35 KB
 • 004.jpg
  Filename: 004.jpg
  Size: 720.32 KB

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia cyklu wystaw „Przegląd”, prezentowanych z okazji obchodów 75-lecia Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Ekspozycja jest prezentowana w przestrzeniach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Cykl pokazuje najciekawsze kolekcje, przedmioty i zjawiska projektowe stworzone przez wykładowców, absolwentów i studentów Instytutu Ubioru.

Anna Kuźmitowicz

Trzy sylwetki z kolekcji POPIT, 2021

Wystawa potrwa od 1 do 11 lipca 2021 r.

Punktem wyjścia do zaprojektowania kolekcji było powstanie autorskich struktur dzianin, których koncepcja oparta jest na podobieństwie do zabawek sensorycznych. Specyficzne faktury, kontrastowo zestawione kolory emanują energia, stymulując zmysły wzroku i dotyku. Dobór zróżnicowanych surowców dopełnia taktylne właściwości poszczególnych powierzchni, które powstały przy użyciu najnowszej generacji elektronicznych maszyn dziewiarskich. Formy ubiorów są podporządkowane strukturom, eksponują bogactwo zestawień układów wzorniczych, tworzą zabawne kombinacje wizualne, a poprzez swe ponadgabarytowe rozmiary budują użytkowe obiekty o unikatowym charakterze, ukazując złożone relacje pomiędzy materią dziewiarska, forma i właściwościami odzieży a przestrzenią w kontekście człowieka.

Dr hab. Anna Kuźmitowicz jest kierownikiem Pracowni Projektowania Ubioru Dzianego w ASP w Łodzi. Po ukończeniu studiów przez wiele lat współpracowała z przemysłem odzieżowym. W 2015 roku uzyskała stopień doktora sztuki. Za rozprawę doktorską otrzymała w 2016 roku Nagrodę Prezesa Rady Ministrów. W 2020 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego sztuki. Za dzieło habilitacyjne uzyskała nominacje do Nagrody Prezesa Rady Ministrów. Kolekcje jej autorstwa prezentowane były na wielu targach, wystawach i pokazach krajowych i zagranicznych m. in.: Pret a Porter w Paryżu, Pure w Londynie, Moda UK w Birmingham, CPM w Moskwie, Metropolitan Expo Ateny w Grecji, w Galerii VDA na Litwie oraz podczas Lviv Fashion Week. Jej prace były wielokrotnie wyróżniane i nagradzane.

logosy centralne muzeum wlokiennictwa 2021 009b0

do góry