Wystawy

  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 138.33 KB
  • plakat
    Filename: plakat.jpg
    Size: 339.09 KB

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia cyklu wystaw „Przegląd”, prezentowanych z okazji obchodów 75-lecia Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Ekspozycja jest prezentowana w przestrzeniach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Cykl pokazuje najciekawsze kolekcje, przedmioty i zjawiska projektowe stworzone przez wykładowców, absolwentów i studentów Instytutu Ubioru.

Wiktoria Łaskawiec

Trzy sylwetki z kolekcji Polish (California) Dream

Wystawa potrwa od 3 do 14 czerwca 2021 r.

Kolekcja opowiada o polskim społeczeństwie lat 70. XX w., o osobach zafascynowanych obietnicą sławy, rozrywki i luksusu pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych, swoistej krainy szczęścia. Zjawisko to określa się mianem kalifornijskiego snu. Inspiracjami do stworzenia kolekcji było malarstwo Davida Hockneya oraz twórczość Henryka Stażewskiego. Na formę sylwetek wpłynął styl twórców i twórczń polskiej sceny jazzowej z okresu PRL-u. Jednym z elementów tej estetyki były obszerne garnitury z „Zachodu” – opisuje Wiktoria Łaskawiec.

Prezentacja jest częścią dyplomu licencjackiego, który powstał w Pracowni Projektowania Ubioru II dr hab. Małgorzaty Czudak, prof. uczelni i dr. Michała Szulca.

Promotor: dr Michał Szulc

logosy centralne muzeum wlokiennictwa 6cb56

do góry