Wystawy

  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 229.55 KB

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia cyklu wystaw „Przegląd”, prezentowanych z okazji obchodów 75-lecia Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Ekspozycja jest prezentowana w przestrzeniach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Cykl pokazuje najciekawsze kolekcje, przedmioty i zjawiska projektowe stworzone przez wykładowców, absolwentów i studentów Instytutu Ubioru.

Anastasiya Zaretskaya

Trzy sylwetki z kolekcji HATE, 2020

Wystawa potrwa od 20 do 31 maja 2021 r.

Kolekcja HATE bada problem nienawiści i jej konsekwencje. Obszerne, miękkie kształty ubrań i ich kolorystyka symbolizują bezpieczeństwo, wygodę i komfort – stany, do których dąży ofiara nienawiści. Projekty mają jednak drugie dno – wchłaniają i obciążają sylwetki. Tworzą nietypowe, nieoczekiwane formy. Węże oplatające wybrane elementy ubiorów przypominają o problemach, które niepostrzeżenie zakradają się do naszego życia. Dzięki technice haftu ręcznego pokazałam blizny, które kontrastują ze spokojniejszymi powierzchniami - opisuje projektantka Anastasiya Zaretskaya.

Prezentacja jest częścią dyplomu licencjackiego, który powstał w Pracowni Projektowania Ubioru II dr hab. Małgorzaty Czudak, prof. uczelni i dr. Michała Szulca.

Promotor: dr Michał Szulc

do góry