Wystawy

 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 160.04 KB
 • plakat.jpg
  Filename: plakat.jpg
  Size: 448.12 KB
 • 01.jpg
  Filename: 01.jpg
  Size: 1206.63 KB
 • 02.jpg
  Filename: 02.jpg
  Size: 1108.34 KB

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia cyklu wystaw „Przegląd”, prezentowanych z okazji obchodów 75-lecia Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Ekspozycja jest prezentowana w przestrzeniach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Cykl pokazuje najciekawsze kolekcje, przedmioty i zjawiska projektowe stworzone przez wykładowców, absolwentów i studentów Instytutu Ubioru.


Kamil Wesołowski

Trzy sylwetki z kolekcji „WSZYSTKO I NIC”, 2021

Wystawa potrwa od 6 do 17 maja w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (ul. Piotrkowska 282).

Punktem wyjścia dla Kamila Wesołowskiego był kamp, zjawisko opisane m.in. przez Susan Sontag w wydanych w 1964 roku „Notatkach o kampie”. Rzeczywistość jest dla Wesołowskiego „fenomenem estetycznym”, podobnie jak np. płeć. Kamp bierze wszystko w cudzysłów. Nie lampa, lecz „lampa”, nie kobieta, lecz „kobieta”. „Dostrzeganie kampu w rzeczach i ludziach to pojmowanie bycia-jako-odgrywania-roli” – to fragment „Notatek o kampie”, który w swojej pracy magisterskiej cytuje Wesołowski.

„Kolejnym ważnym elementem jest żart. Żart jest dla mnie środkiem stylistycznym, za pomocą którego opowiadam o moim postrzeganiu mody. Na modę patrzę z przymrużeniem oka, podważam związane z nią pojęcia, pozbawiam ją granic i komentuję za jej pomocą współczesność" – dodaje.

Prezentacja jest częścią dyplomu magisterskiego, który powstał w Pracowni Projektowania Ubioru II dr hab. Małgorzaty Czudak, prof. uczelni i dra Michała Szulca.

logosy centralne muzeum wlokiennictwa 6cb56

do góry