Wystawy

  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 40.91 KB

Serdecznie zapraszamy do galerii „Obrońców Stalingradu 17” w Szczecinie (ul. Edmunda Bałuki 17) na wystawę studentów Pracowni Multimediów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, prowadzonej przez dra hab. Łukasza Ogórka i asystentkę mgr Annę Bąk. Wernisaż odbędzie się 6 maja 2021 r. o godz. 19:00.

Podczas ekspozycji swoje prace zaprezentują studenci III roku studiów licencjackich, specjalizujący się w dziedzinie fotografii i multimediów: Ida Derczyńska, Patrycja Maciaszek oraz Kuba Stępień.

***

Ida Derczyńska (ur. 1997) – artystka intermedialna. Inspiracji szuka w architekturze i szorstkich teksturach. Formy ekspresji, za pomocą których się wyraża, to minimalistyczny quasi schematyczny rysunek oraz chłodne instalacje foto i wideo w zimnym klimacie lat 60. i 70. Współpracowała wielokrotnie z poznańską galerią Wracam Na Chatę, jej prace publikowane były w zinach wydawanych przez Wydawnictwo Bomba oraz Kwadrat Malarski.

Patrycja Maciaszek (ur. 1999) – w swojej ekspresji używa połączenia wideo i muzyki. Muzykę do filmów tworzy sama, jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej w Pabianicach. Wizualnie interesuje ją to, co efemeryczne, na granicy realności z baśniową aurą. Urodziła się w Łodzi, obecnie mieszka we Wrocławiu.

Kuba Stępień (ur.1997) – jego praktyka artystyczna opiera się na realizowaniu projektów interdyscyplinarnych wykorzystujących różne media i materiały, często z recyklingu. Zajmuje się również dźwiękiem i muzyką eksperymentalną, występuje i nagrywa pod pseudonimem Apkvp. Debiutował w Sekcji ShowOFF podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie w 2018 roku. Absolwent Akademii Fotografii w Krakowie.

do góry