Wystawy

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prezentacji prac, które wzięły udział w konkursie na projekty mebli modułowych. Organizatorami wydarzenia były firma Optilog oraz Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

W konkursie udział wzięli studenci Instytutu Wzornictwa drugiego i trzeciego roku studiów licencjackich z Pracowni Projektowania Produktu, prowadzonej przez dra hab. Grzegorza Andrzeja Reńskiego i dr Małgorzatę Walaszczyk oraz studenci pierwszego i drugiego roku studiów magisterskich z Pracowni Rozwoju Nowego Produktu kierowanej przez dra hab. Krzysztofa Chróścielewskiego i dr Małgorzatę Walaszczyk.

Przed uczestnikami postawiono zadanie polegające na zaprojektowaniu mebli umożliwiających zmienną konfigurację i funkcjonalność oraz przeznaczonych do sprzedaży w sieci internetowej, co daje możliwość personalizacji produktów ze względu na potrzeby konkretnych odbiorców. Warunkiem konkursowym było użycie w projektach płyt meblowych firmy Swiss Krono oraz akcesoriów meblowych kilku wiodących w tej branży europejskich producentów.

W dniu 25 lutego 2021 roku jury ogłosiło wyniki konkursu, wyróżniając nagrodami trzy opracowania wzornicze, które otwierają prezentację dorobku wszystkich uczestników.

I miejsce - Łukasz Gałach
II miejsce - Angeilka Węgier
III miejsce - Iwona Kostilek

Komisarz wystawy: dr hab. Grzegorz A. Reński, prof. uczelni
Opracowanie graficzne: dr Małgorzata Walaszczyk

plakt 45626

logo optilog c543d

do góry