Wystawy

 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 58.9 KB
 • plakat
  Filename: plakat.jpg
  Size: 1724.96 KB
 • linkyt.txt
  Filename: linkyt.txt
  Size: 0.03 KB

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prezentującej grafiki dra hab. Andreasa Guskosa, profesora Akademii Sztuki w Szczecinie. Wystawa jest prezentowana online w Galerii PIXEL ASP Łódź.

Dr hab. Andreas Guskos, profesor Akademii Sztuki w Szczecinie jest prorektorem ds. współpracy międzynarodowej. W działalności artystycznej porusza się na pograniczu nauki, sztuki i technologii, realizując projekty z zakresu grafiki, architektury, wzornictwa, sztuki mediów, sztuki elektronicznej. Organizator Międzynarodowych Interdyscyplinarnych Sympozjów na temat Nauki, Sztuki i Technologii Medea. W bieżącej działalności artystycznej realizuje ideę eksploracji niewidocznych przestrzeni, do której należy prezentowany na wystawie cykl "Fraktale. Niewidoczne krajobrazy". W ramach cyklu wyszukane w matematycznym wszechświecie struktury są udostępniane dla ludzkich zmysłów poprzez wizualizację i sonifikację za pomocą druku cyfrowego, filmu, projekcji VR oraz druku 3D.

Prace z cyklu "Fraktale. Niewidoczne krajobrazy" prezentowane były na wystawach w Polsce, Grecji, Niemczech, Czechach, Japonii, Chinach kontynentalnych, Hong Kongu i na Tajwanie. Uzyskały nagrody: Grand Prix 6. Biennale Grafiki Cyfrowej Gdynia, 2019 r.; drugie miejsce w kategorii 360° Video 16th Athens Digital Arts Festival, 2020 r.; brązowy A' Design Award w kategorii produkty i projekty oświetleniowe za okres 2019-2020 r.

Kuratorem wystawy jest dr Robert Jundo.

Ważne informacje:

Wystawa jest prezentowana online w Galerii PIXEL ASP Łódź.

do góry