Wystawy

  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 46.5 KB
  • plakat
    Filename: plakat.jpg
    Size: 247.3 KB

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy dra Andrzeja Fydrycha „Landscapes – Przestrzeń wewnętrzna”, która będzie prezentowana od 9 kwietnia do 10 maja 2021 roku w przestrzeniach Muzeum Archidiecezji Warszawskiej (ul. Dziekania 1, Warszawa).

Wystawie towarzyszyć będzie relacja wideo, dostępna do obejrzenia po 15 kwietnia na stronie internetowej MAW oraz ASP w Łodzi.

Prezentowane na wystawie obrazy odnoszą się do pejzażu. Jest to przestrzeń wyobrażona, jedynie horyzontalna kompozycja może kojarzyć się z tradycyjnym tematem malarskim. Większości obrazów przyporządkowane są obiekty, które w sposób symboliczny podejmują z nimi dialog. Draperia okalająca formy o różnych kształtach jest motywem scalającym, będącym przede wszystkim pretekstem do uwypuklenia myśli przewodniej cyklu. Tkanina zdaje się skrywać tajemnice, tylko częściowo odsłonięta pokazuje jej nieoczywistą zawartość. Świat zewnętrzny, jego powłoka, kryje w sobie życie wewnętrzne, duchowe, na pozór niedostępne. Lewitujące przedmioty podkreślają niefizyczny charakter malarskiego przedstawienia. My sami decydujemy, czy mamy do czynienia z tajemnicą uobecnienia.

do góry