Wystawy

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy „PALINDROMIC PRIME" prezentującej prace Arkadiusza Marcinkowskiego – profesora Akademii Sztuki w Szczecinie. Ekspozycja będzie prezentowana na kanale YouTube Galerii Pixel Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Arkadiusz Marcinkowski (ur. 4 stycznia 1970 roku w Sulechowie)

Wychowałem się nad morzem. Zapierający dech bezkres przestrzeni, tajemnica tego, co kryje się za horyzontem, oraz obrazy fal (z ich ustawicznym ruchem i zmiennością – sumą wszechmożliwości) stanowią moje najbardziej rudymentarne doświadczenie. Sądzę, że właśnie te wczesne doświadczenia związane z morzem są źródłem mojego sposobu postrzegania i przeżywania świata oraz – co za tym idzie – artystycznej wyobraźni, a także metod tworzenia.

Arkadiusz Marcinkowski uczył się w Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie, które ukończył w 1989 roku. W 1991 roku rozpoczął studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W okresie 1995-1996 studiował w Holandii na Christelijke Hogeschool Windesheim. W 1996 roku uzyskał dyplom magistra sztuki.

Po ukończeniu studiów rozpoczął aktywną działalność artystyczno-zawodową. Zajmuje się grafiką cyfrową, sztuką wideo, projektowaniem graficznym, malarstwem i działaniami przestrzennymi. Zorganizował kilkadziesiąt wystaw w zakresie grafiki i malarstwa sztalugowego oraz brał udział w wielu ekspozycjach za granicą.

Jest znanym na świecie wybitnym polskim artystą, uczestniczy w licznych międzynarodowych artystycznych i naukowych przedsięwzięciach w wielu różnych krajach.

Szczególnie fascynuje się Japonią i od kilkunastu lat jest związany z japońskim środowiskiem artystycznym. Bardzo często jest zapraszany do prowadzenia wykładów oraz warsztatów w japońskich uczelniach artystycznych. Regularnie – nawet kilka razy w ciągu roku – podróżuje do Japonii. Jego prace są wystawiane są od lat w prestiżowych galeriach w Osace, Tokio, Kobe, Kioto, Yamanakadani, Kumamoto, Wakayama, Nakanojo, Takaruzaka, Sakai i Tamana.

Wiele energii poświęca działalności dydaktycznej. Jest wybitnym specjalistą w zakresie nowych mediów, uczy więc swoich studentów tworzenia przy ich wykorzystaniu.

Link do wystawy:

Kurator wystawy: dr Robert Jundo

Zapraszamy!

do góry