Wystawy

  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 79.98 KB
  • plakat
    Filename: plakat.jpg
    Size: 319.64 KB

Miło nam poinformować, że 29 listopada 2020 r. w nowo otwartej galerii PROJECT SPACE & KUNST WORKSHOPS (Mansteinstr. 16) w Berlinie zostanie zaprezentowana wystawa malarstwa „RECIPE FOR A PAINTING" dr Aleksandry Ignasiak i Karoliny Gębki. Ekspozycja potrwa do 13 grudnia 2020 r.

Kuratorką wystawy jest Maja Wolniewska.

Na wystawie będą zaprezentowane prace malarskie zrealizowane przy użyciu barwników pozyskanych z warzyw, owoców, liści i korzeni i samodzielnie przygotowanych przez autorki. Ekspozycja jest kontynuacją projektu PRZEPIS NA OBRAZ złożoną w większości z prac premierowych, będącą efektem poszukiwań nowych rozwiązań i eksperymentów w malarstwie opartych na wykorzystaniu naturalnych materiałów.

„Projekt A RECIPE FOR A PAINTING (...) jest odpowiedzą na problemy współczesności. Kult jednostki zapędził nas niejako w kozi róg, podobnie zresztą rozbuchana konsumpcja, która zamiast dawać, zaczęła odbierać. Również pandemia roku 2020 pokazała, że potrzebne jest zalezienie nowych form egzystencji i działania – inicjatywy i próby odnalezienia się w czasie kryzysu są szczególnie widoczne w środowisku artystycznym. Otwarcie na doświadczenia wspólnotowe, zmiana wartości i priorytetów daje nadzieję na zmianę – Ola Ignasiak i Karolina Gębka mówią o tym językiem uniwersalnym, będącym odbiciem tych dziwnych czasów, w których przyszło nam żyć."

Fragment tekstu Mai Wolniewskiej

Serdecznie zapraszamy.

do góry