Wystawy

 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 34.91 KB
 • plakat.jpg
  Filename: plakat.jpg
  Size: 238.69 KB
 • 01.JPG
  Filename: 01.JPG
  Size: 557.24 KB
 • 02.JPG
  Filename: 02.JPG
  Size: 478.66 KB

Serdecznie zapraszamy do galerii Pop-up (Łódź, ul. Ogrodowa 8, Ogrodowa Office, parter) w Łodzi na otwarcie wystawy „Returns: Setomaa”, prezentującej prace naszych studentów - Jana Kazimierza Barnasia i Wojciecha Kamerysa. Wernisaż oraz spotkanie autorskie odbędą się 3 października 2020 (sobota) o godz. 19.30. Wystawa potrwa do 18 października 2020.

"Życie narodu Seto toczy się wolno. Żyją z dala od cywilizacji, otoczeni lasami i jeziorami. Pośpiech współczesnego świata nie jest im znany lub też dawno o nim zapomnieli. Po latach do domu powracają kolejni mieszkańcy. Nierzadko wiedli dostatnie życie pośród estońskich elit kulturalnych, biznesowych, jak i politycznych. Czy jednak możliwe jest życie z dala od własnej ojcowizny, ziemi przodków? Czy możliwe jest życie w poczuciu porzucenia własnego narodu?

Trudno określić, co może być głównym elementem mającym wpływ na pamięć kulturową. Jest to raczej zbiór zachowań stosowanych przez rodziców, opiekunów wobec dzieci. Mistyczność ich tradycji, wierzeń, obchodów dni znaczących dla społeczności zostawia pewien ślad w Seto. Istotnym elementem ich tożsamości jest ziemia przodków, która w pewien sposób oddziałuje na nich. Tradycja i kultura Seto, kultywowana przez społeczność, zakorzeniona jest głęboko w archaicznej tradycji plemiennej”.

W skład wystawy "Returns: Setomaa" wchodzą również prace dyplomowe realizowane w pracowniach Obrazowania Fotograficznego, pod opieką prof. Marka Domańskiego i dr Dagmary Bugaj, oraz w pracowni Dokumentu Fotograficznego, pod opieką dra hab. Macieja Rawluka.

***

Wojciech Kamerys (ur. 1994 r.) – absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, specjalności Fotografia i Multimedia. Działalność artystyczna oparta na sztuce fotografii srebrowej oraz filmie. W swoich pracach porusza tematy relacji człowieka, funkcji światła i cienia w klasycznej fotografii srebrowej. Uczestnik wielu wystaw w Polsce i Europie. Członek międzynarodowej platformy zrzeszającej fotografów, FUTURES PHOTOGRAPHY.

Jan Kazimierz Barnaś (ur. 1991 r.) – absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, specjalności Fotografia i Multimedia. W swoich pracach bardzo często podejmuje temat destrukcji obrazu. Poza fotografią jego głównym zainteresowaniem jest film, sztuka video i muzyka. Jako autor zdjęć filmowych na swoim koncie ma kilkanaście etiud, video-artów, animacji, teledysków, a także formy długometrażowe. Członek międzynarodowej platformy zrzeszającej fotografów, FUTURES PHOTOGRAPHY.

Razem tworzą kolektyw audiowizualny oraz niezależną wytwórnię filmową BRAVE BOY STUDIO

Wystawa w ramach festiwalu fotografii FOTOFESTIWAL 2020.

Kurator: Urszula Tarasiewicz

Zapraszamy również na finisaż oraz spotkanie autorskie, które odbędą się 18 października 2020 (niedziela) o godz. 18.00.

do góry