Wystawy

  • miniatura
    Filename: miniatura.png
    Size: 101.58 KB
  • plakat
    Filename: plakat.jpg
    Size: 203.01 KB

Zapraszamy do oglądania wystawy „INNERSCAPE” dr Dagmary Bugaj i mgr Anity Osuch, prezentowanej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi FOTOFESTIWAL 2020.

Otwarcie wystawy odbędzie się 2 października o godz. 20.00 w budynku Motyl UŁ przy ul. Sienkiewicza 21 w Łodzi. Ekspozycję będzie można oglądać do 25 października 2020 r.

„(…) nasza epoka ceni wyżej obraz niż rzecz,
kopię niż oryginał, wyobrażenie niż rzeczywistość,
pozór niż istotę.”
L. Feuerbach

W projekcie „INNERSCAPE” podejmujemy temat zanieczyszczenia, które zalewa zarówno środowisko naturalne jak i to wizualne. Stojąc w obliczu nadmiaru obrazów, we wspólnej praktyce nie skupiamy się na produkowaniu fotografii, tylko na ich „recyklingu”.

Mając świadomość nadmiaru doznań wizualnych, które sprawiają, że stajemy się coraz mniej wrażliwi i nieporuszeni obrazami, symbolicznie pozwoliłyśmy, aby obraz „INNERSCAPE” zawładnął przestrzenią, „wylał się” z ram i pokrył całe pomieszczenie obezwładniając odbiorcę. To immersyjne doświadczenie ma podwójny cel: stać się atrakcyjnym viralem, ale przede wszystkim pobudzić wrażliwość odbiorcy.

Podejmując refleksję nad fotografią, używamy hybrydycznych mediów, które pozwalają nam nie tylko na wytwarzanie zdjęć, ale przede wszystkim na przypisywanie im znaczeń. Obrazy znalezione i „adoptowane” z sieci są dla nas równie ważne, jak te, które zarejestrowałyśmy same. To podejście do obrazu w ogóle, ma wpływ na charakter tworzonych przez nas prac.

Dagmara Bugaj
Anita Osuch

Serdecznie zapraszamy.

do góry