Wystawy

Miło nam poinformować, że w Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi bierze udział w Brussels Design September. W ramach tego wydarzenia nasza Uczelnia przygotowała wystawę prac studentów i absolwentów pt. Future Man 2052. Wernisaż odbędzie się w kilku przestrzeniach jednocześnie. Transmisja z ekspozycji w Galerii Kobro Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi odbędzie się 8 września 2020 o godz. 14.20 i swoją premierę będzie miała w Domu Łódzkim w Brukseli (Square Marie Louise 2, 1000 Bruksela).

Wystawa będzie dostępna dla publiczności w każdym zakątku świata do którego dociera sygnał internetowy, a w dniach 9- 18 września 2020, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-15.00 do obejrzenia na ekranie oraz za pomocą narzędzi internetowych wraz z materiałami do interakcji w przestrzeniach Domu Łódzkiego.

Kuratorzy wystawy: dr Dominika Krogulska-Czekalska i dr Anna Wrzesień

Uczestnicy wystawy:

 1. Kamila Lewandowska
 2. Anna Grabowska
 3. Zuzanna Wójcik
 4. Dominika Gacka, Julia Piekarska
 5. Aleksandra Bonikowska
 6. Magda Szadkowska
 7. Pola Piestrzeniewicz
 8. Witek Gretzyngier
 9. Kacper Witkowski
 10. Patrycja Gorzela
 11. Blanka Przedpełska, Iga Sowa, Ola Rysak, Angelika Węgier, Weronika Wojnarowicz, Zuzanna Wysokińska, Karolina Gralewska, Paulina Balczyńska, Zofia Bednarz, Zofia Kotowska

Autor identyfikacji: dr Jakub Stępień

Dizajn inkluzywny, naprawczy czy allocentryczny, to zagadnienia coraz częściej rozpoznawane przez projektantów jako właściwy kierunek działania i alternatywa dla wyczerpanej i szkodliwej formuły antropocentrycznej.

Mając to na względzie poszukujemy przykładów wychodzenia poza własne potrzeby, własne ego i przede wszystkim poza estetyzację zawłaszczającą miano projektowania.
Zastanówmy się „co jeśli?" i niech naszą misją stanie się rozwijanie kultury głębszej refleksji poprzedzającej działanie.

Diagnoza największych problemów ekosystemu odsyła nas do haseł takich jak; plastik, co2, woda, susza, degradacja, odpady, czy nadmierna konsumpcja, które są ze sobą ściśle powiązane i sprzężone. Na pierwszy plan jednak wysuwają się nierówności społeczne, wciąż bagatelizowane, które mają być największym zagrożeniem dla przyszłego funkcjonowania człowieka.

To właśnie nasza wyjątkowa wrażliwość, spostrzegawczość,zdolność do analizowania i abstrahowania, czyli cechy które pozwalają nam tworzyć i projektować, stanowią o naszym potencjale dzięki któremu możemy zaproponować wizje przyszłości alternatywne do analiz ekonomistów, czy naukowców, być może bardziej komunikatywne i o większej sile oddziaływania.

Czy projektant i artysta może, nie wytwarzając przedmiotów, realizować swoją rolę w społeczeństwie? A jaki przedmiot może dodać rzeczywistą wartość do życia naszego i planety?

Interesuje nas Twoja odpowiedź.

#polishdesign #art #Futurman
#ecomake#ecodesign#asplodz#lodzkie#promujelodzkie#designinlodzkie#exhibition#responsiblerecreation#responsibledesign#conciousness#critical

do góry