Wystawy

 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 55.82 KB
 • plakat
  Filename: plakat.jpg
  Size: 63.54 KB

Serdecznie zapraszamy na 10-edycje Konkursu Design32 „Najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych 2019” do galerii ASP w Katowicach Rondo Sztuki. W konkursie biorą udział wybrane prace magisterskie absolwentów kierunków projektowych: Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Akademii Sztuki w Szczecinie, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, którzy obronili prace magisterskie w terminie od 1 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2019 r.

Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi reprezentują 4 osoby:

 1. Mikołaj Chrostowski z projektem masek z pogranicza światów – wirtualnego i realnego. Promotorem dyplomu był dr hab. inż. Arch. Andrzej Wachowicz, prof. uczelni.
 2. Anna Dauenhauer, prezentująca system identyfikacji wizualnej dla sieci hosteli „Cube”. Promotorem dyplomu został prof. Piotr Karczewski.
 3. Izabela Krześlak z kolekcją dywanów pt. „Typy osobowości a preferencje w wystroju wnętrz”.
  Promotorem tej pracy była prof. Jolanta Rudzka Habisiak.
 4. Marta Wota z projektem urządzenia usprawniającego procedurę testu kometowego. Promotorem została dr hab. Anna miarka, prof. uczelni.

W ramach Konkursu zostaną przyznane: Nagroda Rektorów, Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagroda Prezydenta Miasta Katowice, Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego. Dodatkowe wyróżnienie to udział nagrodzonych prac w Wystawie Towarzyszącej w ramach Łódź Design Festiwal. W wyniku obecnej sytuacji epidemiologicznej w kraju obrady Jury Konkursu zostały przełożone na drugą połowę sierpnia 2020 roku.

Wystawę Design 32 Najlepsze Dyplomy Projektowe 2019 oraz wystawę z okazji 10-lecia konkursu – ze względu na wytyczne Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Katowicach – można oglądać w Galerii ASP w Katowicach Rondo Sztuki od 28 maja 2020 roku w dniach: od wtorku do piątku w godzinach od 13.00 do 19.00; sobota-niedziela od 11.00 do 19.00.

W galerii obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych dotyczących obowiązkowego dezynfekowania rąk, zachowywania dystansu, zakrywania ust i nosa.

Serdecznie zapraszamy!

do góry