Wystawy

  • miniatura
    Filename: Jundo_Trzebiatow_miniatura.jpg
    Size: 147.05 KB
  • miniatura-artykul
    Filename: plakat Trzebiatów_516.jpg
    Size: 914.21 KB

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy prof. dr hab. Grzegorza Chojnackiego i dr Roberta Jundo pt. „DWA x 2”, który odbędzie się 1 lipca (środa) 2020 r. o godzinie 17.00 w Galerii Feininger w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury (ul. Wojska Polskiego 67, Trzebiatów). Ekspozycja będzie czynna do 31 lipca 2020 r.

Konfrontacja na tej wystawie dwóch postaw artystycznych, tradycyjnego malarstwa i owoczesnych technik graficznych, może stanowić podstawę aby wspólnie z autorami tej wystawy zastanowić się nad sensem twórczości artystycznej w XXI wieku. 

Autorzy wierzą, że sztuka i potrzeba tworzenia, jest czymś bardzo potrzebnym dla rozwoju cywilizacji. Są to wartości nieprzemijające, potrzebne w naszym życiu tak jak woda, powietrze 

i słońce. Pokazując tutaj swoje prace ufają, że sztuka nie stanie się w niedalekiej przyszłości, tak jak słonica Hansken, tylko osobliwością i wyłącznie rozrywką. Jej sens upatrują w konieczności wzbogacania naszej wrażliwości i mówienia o rzeczach istotnych a wielu wypadkach transcendentalnych dla każdego człowieka.

do góry