Wystawy

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy rzeźby Jarosława Borka, który odbędzie się 7 marca 2020 (piątek) o godzinie 17.00 w Leonarda Art Gallery (Centrum Sztuki Koneser, Plac Konesera). Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających do 4 kwietnia 2020 r., codziennie od 10.00 do 18.00 (oprócz niedziel niehandlowych). Wstęp wolny.

Na wystawie pokazane zostaną m.in. rzeźby:

1. "The Ring". Historia tej rzeźby zaczyna się w roku 2014, kiedy w pracowni powstaje bransoletka, która składa się z dwóch półkoli połączonych magnesami. W 2016 roku przekształcona zostaje w rzeźbę wysokości jednego metra - ten unikatowy egzemplarz stoi w apartamentowcu przy ulicy Złotej 44 w Warszawie. W 2018 roku projekt podzielonego koła zostaje wykorzystany podczas sympozjum rzeźby w Chinach i teraz w chińskim mieście Chengdu stoi "The Ring" o wysokości 8 x 8 x 0,8 metrów i wadze 9,2 tony. Tymczasem w pracowni artysty powstały także dwa mniejsze koła, które zobaczymy na wystawie „Kody wewnętrzne”.

2. „Geometrony”. Geometryczne formy przyścienne tworzące dynamiczne kompozycje zamknięte. "Geometrony" mają skupiać energię otoczenia, w którym się znajdują. Mocą swojej dynamiki mają zwracać na siebie uwagę widza, tworząc z nim wspólną nić porozumienia uwalniającą od problemów codzienności. "Geometrony" to amulety wnętrz. Te abstrakcyjne "krzaki" hipnotyzują, inspirują, pochłaniają złą energię, a poprzez dobrą formę i kompozycję wyprowadzają nas z chaosu nagromadzonych myśli.

3. „Sploty”. Świeżo rozpoczęty cykl rzeźb. Składa się z form linearnych przeplatających się między sobą, swobodnie przemierzających przestrzenie wnętrz. Ich poszczególne tytuły to interpretacja subiektywnych skojarzeń artysty.

Ze względu na graficzny charakter rzeźb, graficzne wykształcenie artysty oraz imponujący rozmiar ścian galerii, na potrzeby ekspozycji przygotowane zostaną także murale przenoszące świat przestrzennej geometrii na inne dziedziny sztuki.

Jarosław Borek tak zapowiada swoją wystawę:

„Kody wewnętrzne" to wystawa dialogu form prowadzona w języku abstrakcji, uniwersalnym języku zakodowanych emocji, uczuć i skojarzeń. Nazywają odkrywam rąbka tajemnicy samego siebie, choć tak naprawdę pole interpretacji pragnę pozostawić Państwu".

Wystawa organizowana przez Leonarda Art Gallery oraz Centrum Praskie Koneser.

do góry