Wystawy

  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 72.92 KB
  • plakat.jpg
    Filename: plakat.jpg
    Size: 133.6 KB

Miło nam poinformować, że 8 listopada 2019 r. odbędzie się wernisaż wystawy rysunków Jarosława Chrabąszcza w Galerii Los Tres Mundos w Granadzie w Nikaragui.

Na wystawie artysta prezentuje dwa cykle rysunków pod wspólnym tytułem „Światy Równoległe”. W pracach swoich porusza interesujące go tematy przestrzeni i czasu. Budując rysunki oparte na kompozycji centralnej, wprowadzając kontrasty formy i faktury, Jarosław Chrabąszcz doprowadza swoje prace do spokoju i zrównoważenie w oglądzie dzieła. Elementy dynamiczne zestawia ze statyką strefy centralnej pracy (rysunku).

W najnowszych pracach pojawiają się formy organiczne skontrastowane na płaszczyźnie rysunku z elementami geometrycznymi, co powoduje wrażenie spotkania się dwóch światów, które egzystują równolegle, lub prowadzą ze sobą artystyczny dialog formy.

Artysta posługuje się różnymi technikami rysunkowymi, które wzbogacają jego warsztat artystyczny i pozwalają widzowi na wniknięcie w strukturę rysunku oraz oglądanie go w czasie, powracając do poszczególnych obszarów pracy kilkakrotnie. Rysownik wprowadza do swoich prac elementy, które są płaszczyznami w kolorze złotymi lub srebrnymi a używa do tego płatków metali szlachetnych.

Jarosław Chrabąszcz swoją dbałością o formę i sterylnością prac często wciąga widza w swojego rodzaju dialog i przywołuje porównanie z grafiką, którą też się zajmował.

do góry