Wystawy

  • miniatura
    Filename: 11.19 540 x 277 px LYF.jpg
    Size: 400.61 KB

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „11/19”, prezentującej prace dyplomantów Instytutu Biżuterii, który odbędzie się 24 października 2019 o godz. 22.30, bezpośrednio po zakończeniu Gali Finałowej Ogólnopolskiego Konkursu „Złota Nitka”, w lobby Hotelu Tobaco (ul. M. Kopernika 64, Łódź)

Wernisaż: 24 października 2019, godz. 22.30
Miejsce: Lobby Hotelu Tobaco, ul. M. Kopernika 64, Łódź

Instytut Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi to miejsce, w którym młodzi projektanci od 60 lat zgłębiają tajniki tworzenia autorskiej biżuterii. Program dydaktyczny sięgający swych początków koncepcji Władysława Strzemińskiego ewoluował, choć jego zasadnicze założenia obecne są w Pracowniach Instytutu do dnia dzisiejszego. Co roku kilkunastu absolwentów opuszcza mury Akademii, realizując dyplomy, które podsumowują etap kształcenia i są sprawdzianem zdobytych umiejętności projektowych i warsztatowych. Na wystawie zostaną zaprezentowane realizacje pochodzące z Pracowni Biżuterii, Emalii, Pracowni Form Złotniczych.

To biżuteria unikatowa, artystyczna, ale i ta gotowa do noszenia, choć nie pozbawiona wdzięku i oryginalności projektu. Inspiracjami zaś będą samochody przyszłości, filozofia Zen, zjawisko luminescencji i inne. Jeżeli jesteś pasjonatem współczesnego designu, lubisz biżuterię, zajrzyj odwiedzić lobby Hotelu Tobaco w Łodzi.

do góry