Wydarzenia

Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych to międzynarodowa wystawa o charakterze konkursowym, w której biorą udział wybrani absolwenci ze wszystkich publicznych uczelni artystycznych w Polsce oraz z Wilna i Bratysławy z kierunków malarstwa, grafiki, rzeźby, intermediów.

Uczelnie biorące udział w konkursie i w wystawie to: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Akademia Sztuki w Szczecinie, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu

Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na wystawie reprezentować będą 3 prace dyplomowe:

  • Bartłomieja Flisa pt. „Strefa” (Wydział Grafiki i Malarstwa)
  • Adriany Nowickiej pt. „ECCE HOME” (Wydział Rzeźby i Działań Interaktywnych)
  • Piotra Strobela pt. „Notatnik konsumenta – strumień świadomości zrealizowany formą wizualną w oparciu o kolekcje papierów „służebnych””

Wernisaż połączony z uroczystym wręczeniem nagród odbędzie się 2 sierpnia 2019 r., o godz. 12:00 w Zbrojowni Sztuki (Targ Węglowy 6). Ekspozycja potrwa do 8 września br. Wstęp wolny!

Krytycy biorący udział w panelu po raz trzeci w historii konkursu przyznają też swoją nagrodę. W skład jury i panelu dyskusyjnego weszli: Bogusław Deptuła, Karolina Plinta, Piotr Sarzyński, Karolina Staszak oraz Iwo Zmyślony. Moderatorem panelu będzie dr hab. Zbigniew Mańkowski.

W ramach Najlepszych Dyplomów 2018 wręczone zostaną następujące nagrody: Nagroda Rektorów, Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego, Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska, Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni, Nagroda Gdańskiej Galerii Miejskiej oraz Nagroda Krytyków.

Serdecznie zapraszamy do Gdańska.

do góry
Poprzednia wersja strony ASP