Wydarzenia

  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 164.08 KB
  • plakat.jpg
    Filename: plakat.jpg
    Size: 413.37 KB

Koło Naukowe Eksperymentarium serdecznie zaprasza na warsztaty graficzne pod tytułem "Experimental Lithography and Intaglio", które będzie prowadzić prof. Graciela Machado z Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Porto w Portugalii.

Artystka jest gościem naszej uczelni w ramach wymiany w programie Erasmus Plus.

Harmonogram spotkania:
19 marca 2019 r.
10:00 - warsztaty graficzne, sale numer 204 i 207, budynek główny Akademii, II p.
14:00 - wernisaż wystawy "Graciela Machado”, Centrum Nauki i Sztuki, 2 piętro, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 121
15:00 - wykład pod tytułem "Pure PRINT Futures - Some reflections on translation and reproduction” ,Centrum Nauki i Sztuki, 2 piętro
Warsztaty oraz wykład będą prowadzone w języku angielskim.


facebook.com

***

prof. Graciela Machado

Urodzona w Porto w 1970 r.
Prowadzi zajęcia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Porto oraz badania w Instituto de Investigação em Arte, Design e Sociedade.
Absolwentka Wydziału Malarstwa ESBAP (1993). Otrzymała tytuł magistra w dziedzinie grafiki artystycznej w londyńskiej Slade School of Fine Art (1996), tytuł doktora w dziedzinie rysunku na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Kraju Basków (2007). Stypendystka Fundacji Calouste Gulbenkian oraz portugalskiej Fundacji na Rzecz Nauki i Technologii (FCT).
Koordynatorka PURE PRINT, międzynarodowej platformy badawczej skupiającej projekty zajmujące się zastosowaniem procesów graficznych, w szczególności koncentrujące się na lokalnym dziedzictwie graficznym.

W swojej pracy artystycznej zajmuje się głównie litografią. Interesują ją zagadnienia czasu, technologii i tożsamości. Odbyła rezydencje artystyczne w Art Studio Itsukaichi w Japonii, Franz Masereel Centrum w Belgii oraz w Bartolomeu Cid dos Santos Tavira w Portugalii.

do góry
Poprzednia wersja strony ASP