Wydarzenia

  • 01.jpg
    Filename: 01.jpg
    Size: 95.28 KB
  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 40.56 KB

Komisja konkursu na najlepsze dyplomy sztuki mediów w składzie Piotr Krajewski (CS WRO), Magdalena Kreis (CS WRO), Agnieszka Pindera (Muzeum Sztuki), Marcin Polak (MIEJMIEJSCE / Galeria Czynna), dr Tomasz Załuski (ASP Łódź) zakwalifikowała do V edycji konkursu pracę pt. Podstawa Grzegorza Demczuka.

Wystawa Konkursu Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów prezentowana będzie w ramach Międzynarodowego Biennale Sztuki Mediów WRO 2019 w maju bieżącego roku.

Więcej informacji wkrótce na stronie organizatora:

AKCES — WRO 2019

Grzegorz Demczuk, Podstawa. Instalacja site specific, 2 x wideo performance,. 2018

promotor: dr Łukasz Ogórek
kierunek: Grafika i Malarstwo
Specjalność: Multimedia
Pracownia Multimediów
Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

Praca składa się z trzech części - instalacji site-specific, oraz dwóch wideo performance’ów. Instalacja to ruchoma podłoga o powierzchni 5 x 5,5 metra, kołysząca się na ukrytej, półokrągłej konstrukcji ze stali. Pod wpływem ciężaru oraz zachowania odbiorców zmienia swój stopień odchylenia. Intensyfikuje odczucie ruchu ciała w przestrzeni i staje się katalizatorem dla interakcji. W celu zachowania lub zaburzenia równowagi konieczne staje się podjęcie współpracy między ludźmi, którzy się na niej znajdują. Równowaga jest również istotna w towarzyszących jej wideo performance’ach, w których za pomocą możliwości ciała i gry słów podejmowane są wątki związane ze sztuką konceptualną i miastem Łódź.

do góry
Poprzednia wersja strony ASP