Wydarzenia

  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 42.92 KB

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach warsztatów organizowanych z Muzeum Sztuki w Łodzi, które odbędzie się 6 marca 2019 (środa) o godz. 11.00 w MS1 – Muzeum Sztuki w Łodzi (ul. Więckowskiego 36). Będzie ono dotyczyć podstaw tworzenia wystaw – od konceptu przez listę obiektów po archiwum. Poprowadzi je Daniel Muzyczuk, kierownik Działu Sztuki Nowoczesnej. Prowadzący opowie również o idei prototypów jako podstawie pracy z kolekcją i historią Muzeum Sztuki w przestrzeni wystawy “Prototypy 01: Dom Mody Limanka. Nowa Kolekcja”.***


Warsztaty Muzeum Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

Tematem tegorocznych warsztatów będzie performatywność, choreograficzność i cielesność w praktykach sztuk wizualnych. Wspólnie z Katarzyną Słobodą, kuratorką Muzeum Sztuki w Łodzi oraz Izą Szostak, choreografką/tancerką zastanawiać będziemy się nad kwestią cielesności (która nie koniecznie wiąże się z ciałem ludzkim), jak również różnicą między performatywnością a choreograficznością oraz tym, jak uruchomić ich dynamiczną relację w procesie odbioru, jak również tworzenia sztuki. Będziemy pracować z obiektem, spojrzeniem, ciałem, czasem i przestrzenią otwierając się na eksperyment z użyciem wybranego przez studentów medium (finałem pracy nie musi być performans!).

Celem realizowanego we współpracy z Muzeum Sztuki programu jest wprowadzenie studentek i studentów w teorię i praktykę tworzenia wystawy, która w tym roku zaplanowana jest na 17.05.2019 w sali wystaw czasowych na parterze ms1 (Więckowskiego 36) z dodatkowym działaniem w ramach Nocy Muzeów (18.05.2019). W ramach zajęć przewidziane są dwa spotkania na wystawach czasowych w Muzeum Sztuki (“Prototypy 01: Dom Mody Limanka. Nowa kolekcja oraz Zjednoczona Pangea”).

Iza Szostak - tancerka, choreografka, absolwentka Szkoły Baletowej w Warszawie oraz Codarts/Rotterdam Dance Academy w Holandii. Autorka spektakli m.in. „RE//MIX- Merce Cunningham”, “Ciało. Dziecko. Obiekt.”, „Europa. Śledztwo”, „Balet koparyczny”, „National Affairs”, „PRIV”. Interesuję ją perspektywa nowego materializmu, który dostarcza narzędzi do postrzegania materii jako aktywnej i sprawczej. Tworzy choreografię w oparciu o systemy komunikacji pomiędzy ciałem i obiektem. Przetwarza obrazy ze sztuk wizualnych, filmu, badań antropologicznych i własnej biografii. Traktuje choreografię jako instrument do tworzenia nowego porządku. Współtworzy warszawski kolektyw Centrum w Ruchu.

Prowadzący zajęcia: Daniel Muzyczuk, Katarzyna Słoboda, Iza Szostak

Opieka: Katarzyna Słoboda
Koordynator: Łukasz Ogórek

do góry
Poprzednia wersja strony ASP