Wydarzenia

  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 73.34 KB
  • plakat.jpg
    Filename: plakat.jpg
    Size: 161.11 KB

Serdecznie zapraszamy na finał konkursu na projekt posadzek w przejazdach bramowych kamienic przy ulicy Piotrkowskiej. Wręczenie nagród laureatom odbędzie się 28 lutego 2019 roku (czwartek) o godz. 15.00 w Galerii Hol Centrum Nauki i Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (ul. Wojska Polskiego 121).

Konkurs był efektem warsztatów prowadzonych w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz) oraz na Politechnice Łódzkiej, realizowanych pod patronatem Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.

Zadaniem uczestników było zaprojektowanie posadzki przy użyciu kolorowych płytek gresowych. Odmienna stylistyka każdej bramy, różnorodność detali stać się miała dla twórców inspiracją. W założeniu ceramiczne „kobierce” miały wychodzić dalej poza bramę, na chodnik – jako znak na posadzce dla przechadzających się ulicą Piotrkowską wskazujący, że być może warto odwiedzić podwórko, które tak zachęcająco zaprasza do swojego wnętrza.

Konkursowi przyświecała idea dodania tożsamości najważniejszej ulicy miasta. Stworzenia przestrzeni sprzyjającej jednoczeniu się mieszkańców wokół miasta, wiążącej z nim, a jednocześnie zachęcającej do odwiedzin osoby spoza Łodzi.

Pomysłodawcą konkursu był Konrad Karmański, architekt w Grupie Tubądzin, przewodniczący Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów, a jednocześnie Zastępca Prezesa Fundacji Ulicy Piotrkowskiej. Te trzy instytucje stały się zarazem głównymi partnerami w przedsięwzięciu.

do góry
Poprzednia wersja strony ASP