Wydarzenia

Poziomy biały prostokąt. Jego środek wypełnia wielką, niebieską czcionką napis: POLONEZ BIS. Poprzedza je logo -  koło w kolorach żółtym, niebieskim i czerwonym.
  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 39.1 KB

W imieniu Narodowego Centrum Nauki informujemy o możliwości udziału w programie POLONEZ BIS, w ramach którego aż 120 wybitnych naukowców z zagranicy będzie mogło prowadzić badania w Polsce.

POLONEZ BIS nie jest zwykłym grantem, a wszechstronnym programem integrującym badania, staże w instytucjach pozaakademickich oraz szkolenia rozwijające kompetencje miękkie. W trzech naborach zrekrutowanych zostanie 120 doświadczonych zagranicznych naukowców, którzy na 24 miesiące przeprowadzą się do Polski, aby prowadzić swoje badania w instytucjach publicznych i prywatnych. Program uzupełni cykl atrakcyjnych szkoleń oraz współpraca ze startupami i organizacjami pozarządowymi.

Naukowcy zakwalifikowani w konkursie mogą liczyć na atrakcyjne warunki zatrudnienia – wynagrodzenie w wysokości 53,5 tys. euro rocznie i grant badawczy do 100 tys. euro.

Wnioski w programie POLONEZ BIS mogą składać naukowcy, którzy mają doktorat lub przynajmniej czteroletnie pełnoetatowe doświadczenie badawcze i w ciągu trzech lat przed dniem ogłoszenia konkursu przynajmniej dwa lata mieszkali, i pracowali poza Polską. Wybór tematu i dyscypliny naukowej należy do kandydatów, którzy złożą zgłoszenia wspólnie z instytucjami przyjmującymi w Polsce – swoimi przyszłymi pracodawcami.

Narodowe Centrum Nauki opublikowało właśnie przewodnik dla badaczy zainteresowanych udziałem w konkursie. Powstała także specjalna wyszukiwarka – POLONEZ BIS Partner Search Tool, która ma ułatwić nawiązanie bezpośredniego kontaktu naukowcom i polskim instytucjom naukowym i akademickim.

Pierwszy nabór wniosków w konkursie rozpocznie się 15 września 2021.

do góry