Wydarzenia

  • miniatura
    Filename: EcoMake_miniatura.jpg
    Size: 83.23 KB

Miło nam poinformować, że kolejna edycja cyklicznego wydarzenia Eco Make, organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi, odbędzie się 30 listopada 2020 r. Tegoroczna edycja, z uwagi na sytuację epidemiczną, w całości będzie zrealizowana online. Już dziś serdecznie zapraszamy do oglądania transmisji z tego wydarzenia.

Program Eco Make 2020 nawiązuje do hasła przewodniego ,,Człowiek Przyszłości 2052”, które stawia szereg pytań o wizję jutra i nasz w nim udział.

Człowiek Przyszłości 2052: Jaki będzie? Z jakich produktów i usług będzie korzystać? Jak odnajdzie  się  w  nowych  realiach  środowiskowych,  społecznych,  ekonomicznych i światopoglądowych? Czy ekologia będzie miała dla niego znaczenie? Jakie będzie wyznawać wartości?

Głównym punktem wydarzenia będzie konferencja naukowa pod tym samym tytułem, skierowana do interdyscyplinarnego środowiska akademickiego oraz praktyków i teoretyków projektowania. Jej celem jest zderzenie poglądów i badań naukowych z obszarów odpowiedzialnego dizajnu, biznesu i technologii, sozologii i ochrony środowiska.

W programie znalazły się również wystawy tematycznie nawiązujące do hasła przewodniego Eco Make 2020:  

  • „Future Man 2052” – wystawa przygotowana przez studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi z okazji Brussels Design September,
  • „Young Polish Designers: Studies in Reality” – wystawa prezentująca prace dwudziestu ośmiu świeżo upieczonych projektantów z ośmiu uznanych publicznych szkół artystycznych, przygotowana w ramach Dutch Design Week,
  • „Blue Drop Competition" – wystawa prezentująca prace uczestników tegorocznej edycji konkursu.

Zapraszamy Państwa do udziału online w wymienionych wystawach – zapewniamy oprowadzanie kuratorskie.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie rozstrzygnięcie konkursu projektowego „Blue Drop Competiton", którego laureat otrzyma nagrodę główną w wysokości 2000 euro.

Więcej informacji i szczegółowy program dostępne na www.ecomake.pl

Serdecznie zapraszamy!

do góry