Wydarzenia

W najbliższą sobotę i niedzielę (12-13 września 2020 r.) w godz. 12.00-19.00 zapraszamy wszystkich do wspólnego malowania lub oglądania procesu powstawania muralu, który powstanie przy biurowcu Ogrodowa Office (ul. Ogrodowa 8). Autorką pracy jest nasza studentka Zuzanna Milewska, która wspólnie z Łodzianami namaluje zwierzęta, tak jak chcielibyśmy je zobaczyć w przyszłości. Na miejscu będą dostępne pędzle i kubeczki z farbą. Przypominamy o maseczkach i o zachowaniu bezpieczniej odległości.

Mural powstaje w ramach wydarzenia Brussels Design September i wystawy naszych studentów pt. Future Man 2052, która z powodu COVID-19 przygotowana została online oraz dzięki uprzejmości Ogrodowa Office. Partnerem projektu jest Urząd Marszałkowski w Łodzi.

Future Nature to projekt, który ma nam przypomnieć, że zwierzęta były, są i będą wokół nas. Niestety, coraz więcej gatunków wymiera. Niektórych z nich nasze dzieci nigdy nie zobaczą na własne oczy. Wiele zwierząt żyje w niewoli, bez możliwości zobaczenia świata poza klatką. Hodujemy je i eksploatujemy, a następnie zabijamy. Wycinając lasy pod uprawy, niszczymy środowisko naturalne dzikich zwierząt i odbieramy im tym samym szanse na przeżycie. Dlatego konieczne jest rozważenie, co możemy zrobić, aby poprawić ich los i aby jak najwięcej z nich żyło w swoim naturalnym środowisku. Niech zwierzęta przyszłości będą szczęśliwe, niech będą wolne, niech żyją w przyzwoitych warunkach!

do góry